Çok Amaçlı Sahalar

Firmamızda Basketbol, Voleybol, Tenis, Futbol ve Çok amaçlı spor sahalarının inşaası konularında proje kurulum hizmeti verilmektedir. 
Proje Hizmeti, zeminin hazırlanması yanında, beton veya asfalt dökülmesi, çevresine çit yapılması, farklı seçeneklerde zemin kaplamaları (çim, akrilik) üstüne ağ çekilmesi, aydınlatma ve spor ekipmanlarının yerleştirilmesi gibi birçok farklı işleri kapsar. Firmamız bu hizmetleri anahtar teslim hizmet olarak sunmaktadır. 

Çok amaçlı spor sahalarında zemin genellikle beton yapılmaktadır. Örneğin, futbol oynanacak ise zemin, çim halı olmalıdır. Zemin kaplaması seçimi bütçeniz ile ( maliyet) doğru orantılıdır.
Çit yüksekliği her spor dalına göre farklılıklar göstermektedir. Saha ebatları, her spor türünde farklıdır. 
Sahalar nizami ölçülerde yapılabileceği gibi mevcut alanınıza uygun olan verim değerlemesi yapılarak projelendirilebilir. 

Spor sahalarında genellikle tercih edilen çit uygulaması, boru direkler arasına 2 veya 3 sıra yatay boru eklenerek oluşturulan metal karkasa, saha içeriden, 40 x 40 mm - 50 x 50 mm göz aralığında PVC kaplı örgü teli çekilerek yapılmaktadır. Galvanizli veya siyah boru kullanılmaktadır, galvaniz boru tercih edilmelidir. 

Daha detaylı bilgi için teklif isteyiniz  Teknik Şartnameleri incelemek için